петок, 29 септември, 2023

СПОРТ

Реал Мадрид го купува Еден Азар од Челси?

Во Шпанија на големо се шпекулира дека првата ѕвезда на Челси, Еден Азар постигнал првичен договор со Реал Мадрид за негова преселба на „Сантијаго Бернабеу“ ова лето. Според првите средби меѓу двете екипи, „кралевите“ ќе добијат дозвола да преговараат со фудбалерот во летниот трансфер период во обид да го обезбедат …

Повеќе »

ФОТО: УЕФА го избра тимот на годината

Европската фудбалска унија (УЕФА) го објави тимот на годината во избор на навивачите, дури 8,8 милиони од нив, во кој доминираат играчи на Реал Мадрид. Актуелниот првак на Европа има дури пет претставници во овој тим, а тоа се Серхио Рамос, Марсело, Тони Крос, Лука Модриќ и Кристијано Роналдо. Тимот …

Повеќе »

Барселона започнува со продавање на дел од фудбалерите кои се вишок

Тимот на Барселона полека се разрешува од играчите на кои не смета во наредниот период. Играчот за врска, Рафиња (24) ќе ги напушти редовите на каталонскиот гигант и кариерата ќе ја продолжи во италијанската Серија А. Овој одличен фудбалер сезонава не добива шанса да игра кај Ернесто Валверде. Повредата го …

Повеќе »

Ибрахимовиќ се разочарал од Мурињо, размислува за заминување од „Олд Трафорд“

Златан Ибрахимовиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед, но сега се кае откако го загуби првотимскиот статус кај Жозе Мурињо. За разлика од ланската сезона во која беше лидер на „ѓаволите“, Ибракадабра овојпат по рехабилитацијата од повредата се соочи со неочекувана ситуација – да мора да дреме на клупата за …

Повеќе »