петок, 29 септември, 2023

СПОРТ

Салах се соблече и ја исплаши јавноста, Египјанецот покажа огромно вдлабнување на стомакот

Мохамед Салах со години е во одлична форма и еден од најдобрите напаѓачи во светот, а сега покажа и како го доведе своето тело до совршенство. Како и да е, со таа фотографија, Египјанецот исплаши дел од јавноста откако прво го видоа вдлабнувањето во телото на Салах. Ова се стомачни …

Повеќе »

Погба: Не е лесно да се игра за Манчестер Јунајтед

Францускиот играч за врска Пол Погба вели дека не е лесно да се игра за Манчестер Јунајтед, бидејќи очекувањата се секогаш големи, но затоа победите во дресот на „црвените ѓаволи“ се уште повредни. Манчестер Јунајтед загуби од градскиот ривал Сити во полуфиналето на Купот Карабао, поради што Погба рече дека …

Повеќе »

Коронавирусот влезе во тимот во Астон Вила, вечерва против Ливерпул ќе настапи тимот до 23 години

Натпреварот од третото коло на ФА купот помеѓу Астон Вила и Ливерпул ќе се одигра и денес и покрај тоа што коронавирусот влезе во редовите на тимот од Бирмингем. Значителен број на лица заразени со коронавирус беа евидентирани во Астон Вила, а сите фудбалери и вработени во клубот беа испратени …

Повеќе »

Мурињо не се откажува од овој фудбалер од Балканот: Сака да го види во својот тим

Екипата на Тотенхем веројатно ќе се засили во јануарскиот преоден рок и ќе донесе некои фудбалери со кои дополнително ќе го подигне нивото во продолжението на сезоната во која фановите на клубот се надеваат на историски успеси. Тотенхем се пласираше во едно финале за прв пат по 13 години откако …

Повеќе »

Џеко даде краток, но многу јасен одговор на прашањето за можен трансфер

Един Џеко уште еднаш беше решавачкиот играч за Рома, и со единствениот погодок на мечот против Сампдорија на Волчицата и донесе три бода, со што римскиот клуб се задржа на третото место на табелата. „Дијамантот“ излезе од игра против Сампдорија на неколку минути пред крајот на натпреварот, но со ентузијазам …

Повеќе »

МАЈК ТАЈСОН СЕ ВРАЌА: Легендарниот боксер најавува нови натпревари во 2021 година

Иако сите сметаа дека мечот против Џонс е завршен чин на Мајк Тајсон, нема да биде така. „Железниот Мајк“ имаше одличен натпревар против Рој Џонс јуниор на крајот на ноември. Мечот заврши нерешено, а Тајсон најави дека ќе се врати и оваа година. Тајсон најави нови настапи. “Секако, ќе биде …

Повеќе »

„УЖАСНАТА БОЛЕСТ ме смени“ Некогашната најдобрата тенисерка во светот ја растажи јавноста со шокантно признание

Таа беше најдобрата тенисерка на светот, а потоа болеста започна да ја одделува од теренот. Каролина Возниацки конечно зборуваше за борбата против ревматоидниот артритис, тешка автоимуна болест, дијагностицирана во 2018 година. Возњацки зборуваше за тешките моменти во нејзиниот живот, како на пример како не може да стане од кревет без …

Повеќе »

Кристијано Роналдо сруши уште еден рекорд на почеток на годината

Кристијано Роналдо е познат по рушењето на рекорди, а овој пат сруши рекорд на социјалната мрежа Инстаграм. Кристијано Роналдо (35) е првата личност во историјата која собра 250 милиони следбеници на Instagram. Тој го сруши рекордот на првиот ден од 2021 година. Роналдо, покрај снимките и фотографиите од фудбалските терени, …

Повеќе »

Нема веќе дилеми: донесена е конечна одлука за одржувањето на Олимписките игри

Одложените Олимписки и Параолимписки игри, кои требаше да се одржат минатата година во Токио, ќе бидат организирани на лето, изјави јапонскиот премиер Јошихиде Суга, а одлуката е донесена и покрај загриженоста за зголемувањето на бројот на заболени од коронавирус. Јапонскиот премиер Јошихиде Суга изјави дека Олимписките и параолимписките игри ќе …

Повеќе »

„Се надевам дека мојата сопруга не гледала“ Скандалозната прослава на голот во Бундеслигата го шокираше светот

Фудбалерот на парагвајскиот клуб Гуарани, Раул Бобадила на шокантен начин го прослави решавачкиот погодок за триумф на неговиот тим против екипата на Либертад (3: 2). Како и против Партизан пред пет години, кога во 89. минута ги спречи црно-белите да стигнат до „европската пролет“ со гол за 3: 1 во …

Повеќе »