СЛАЈДЕР

САД се загрижени од новите руски крстосувачки ракети

Генералот Лори Робинсон, кој ја предводи Северната команда на вооружените сили на САД, изрази загриженост во врска со новите руски крстосувачки ракети способни да летаат подолго растојание од нивните претходни верзии. Робинсон, кој зборуваше на сослушувањата на Комитетот на Сенатот, истакна дека новите ракети може да погодат цели на далеку …

Повеќе »

CNN: обвинетиот за убиство на 17 ученици во Флорида ја призна својата вина

Николас Круз призна дека отворил оган во средата, при што загинаа 17 лица во училиштето во американскиот град Паркленд (Флорида). Ова беше објавено во четвртокот од страна на CNN во врска со судските материјали кои се појавија на располагање на јавноста. Во неговата изјава, Круз посочил дека бил убиецот кој …

Повеќе »

Истражувањето покажа: Мажите, а не жените се оние кои бараат поголеми пениси

Кај машката популација преовладува мислењето дека доколку имате поголем пенис, ќе имате и повеќе шанси кај жените, но тоа мислење воопшто не е точно. Според урологот Дадли Сет Даноф, кој дипломирал на „Јејл“ мажите се оние кои се љубоморни на лица со големи пениси, додека на жените воопшто не им …

Повеќе »

Полицијата има намера да го обвини Нетанјаху за корупција

Според весникот Jerusalem Post полицијата пронашла основа за покренување на обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху за корупција по две дела. Полицијата ги информираше за своите планови адвокатите на Нетанјаху. Премиерот самиот го потврди подготовките за обвинението, но увери дека ќе продолжи да го води Израел, чесно и одговорно. Бенјамин Нетанјаху …

Повеќе »

ВИДЕО: Македонски камионџија се справува со германска полиција: Имаш лоши гуми, одговорот на Македонецот..

Македонците се на сите страни од светот, барајќи подобра иднина за себе и својата фамилија, а еден од оние што бараат подобро утро е господинот на следното видео. Германската полиција го запрела возачот на камион, кој бил Македонец и на кого му објаснуваат дека има проблем со гумите. Сепак, германскиот …

Повеќе »

Градоначалникот на Солун, Бутарис: Аеродромот „Македонија“ може да се преименува во „Никос Галис“

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис за грчките медиуми истакна дека треба да се размисли за промена на името на аеродромот „Македонија“ кој во иднина би можел да го носи името „Никос Галис“. „Јавно прашувам да размислиме за таква промена, бидејќи името Македонија го подели светот, нѐ подели нас и од …

Повеќе »

Почина навивач на ЦСКА Москва во Белград, пред дуелот против Црвена Звезда

Навивач на рускиот тим ЦСКА Москва починал денес во Белград, пренесуваат медиумите во Русија, кои споменуваат дека смртниот случај не е поврзан со инцидентите кои се случија претходно на навивачката група. При патување од Русија до Србија, во Унгарија дошло до пресметка помеѓу навивачите на ЦСКА Москва и група хулигани …

Повеќе »

Општина Делчево најавува: Реконструкција на регионалниот пат с.Бигла – Виница

Реконструкцијата на регионалниот патен правец село Бигла – Виница во должина од 14 км. ќе започне за две недели. Градежните работи за овој патен правец се влезени во Програмата на ЈП за државни патишта, а согласно со проектот предвидена е изградба на коловоз со ширина од 5 метри, банкини од …

Повеќе »

ВИДЕО: Им соопштил на родителите дека е геј, нивната реакција е сосема неочекувана

Јусуф Квакиќ е познат босански „Јутјубер“, кој живе во Германија, а воедно е среќно оженет. Но, и покрај тоа решил да направи шега со своите родители. Тој ги седнува на маса и им објаснува дека е геј и дека има дечко, а сето тоа го прави најсреќен на цел свет. …

Повеќе »

ВИДЕО: Роботи главна атракција на патеките во Пјонгчанг

Сите погледи кон зимскиот спорт се вперени кој Јужна Кореја, поточно во Пјонгчанг каде се одржуваат Зимските Олимписки игри, а недалеку од Олимпиското село се случуваше вистинска атракција за гостите во овој град. На патеките близу Олимпиското село се појавија роботи кои се натпреваруваа меѓу себе. За учество во трката, …

Повеќе »
error: Content is protected !!