среда, 6 декември, 2023

СЛАЈДЕР

(ФОТО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Десетици лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа во Бангладеш

Најмалку 19 лица загинаа денеска, а 12 се тешко повредени во сообраќајна несреќа во Бангладеш, соопшти локалната полиција. Се претпоставува дека возачот изгубил контрола над возилото по што автобусот излетал низ заштитната ограда на неодамна изградениот автопат и паднал девет метри надолу во каналот. „Несреќата се случила во Шибчар, на …

Повеќе »

Митева: Нераскинлива братска врска, 1 милион од Груби на Груби за туристички услуги

Денес продолжуваме со обелоденување на нови детали за бизнисите на семејството Груби и ќе обезличиме уште една огромна невистина и пример за судир на интереси кои ги прави Груби злоупотребувајќи ја позицијата на власт, вели Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. „Ова е уште една лага, а ќе и презентираме на …

Повеќе »

Тасевски: Не паѓате у несвест ако утре фатат учителка која работела вон работното време како платен убиец на нарко картелот

(фејсбук статус на Сашо Тасевски) А се фалеше другар ми:, Еј моето дете со одделението за екскурзија одат во Колумбија и Мексико. Башка екскурзијата бесплатна. Гратис од дечките, незванични дистрибутери на билки од Лос Зетас во Мексико. Викам баш е кууул, а не нашиве деца во Претор ги носат. Демоде. …

Повеќе »

ФАНОВИТЕ ГО 0БОЖАВАА – TAЖНАТА ВЕСТ ГИ Ш0КИPAШЕ СИТЕ, П0ЧИНА ПОПУЛАРНИОТ И ПОЗНАТИОТ АКТЕР ЛЕНС РЕДИК

ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА: ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА: По чинал Ленс Редик, најпознат по улогите во ТВ сериите The Wire и филмската франшиза на Џон Вик, дознава TMZ. Имаше 60 години. Извор од органите на редот изјави за ТМЗ дека Ленс бил пронајден во неговиот дом денес. Причината за смр …

Повеќе »

Грчкиот суд ја отфрли тужбата против Центарот за македонски јазик: „Во иднина да се отворат приватни македонски училишта“

Локалниот грчки суд во Леринско ја отфрлил тужбата против Центарот за македонски јазик. Веста ја потврдија од Обединетата македонска дијаспора – ОМД. Според Стилијанос Самарцис, кој ја сподели веста на социјалните мрежи, „тоа беше пријатно изненадување од грчкиот правен систем“. „Во иднина чекаме да се отворат приватни македонски училишта и …

Повеќе »

Курти по средбата со Вучиќ: Бега од потпишување

Косовскиот премиер, Албин Курти го обвини претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека бега од потпишување на договор, а со цел имплементација на прифатените обврски помеѓу двете земји. Тој остави на Европската унија да најде механизам со кој обврските ќе ги направи обврзувачки. „Во анексот пишува дека веднаш почнуваме со разговорите …

Повеќе »

За два часа ќе заработи 200.000 евра: Џенифер Лопез доаѓа во Србија, еве на каков настан е поканета

Џенифер Лопез наводно во мај ќе пристигне во Белград, а познатата пејачка била поканета на приватната прослава на српски милионер. Латино дивата ќе биде на приватна забава на бизнисмен кој за тоа наводно платил 200.000 евра. Овој српски бизнисмен и претходно организирал забави од овој тип, на кои присуствувале познати …

Повеќе »

Сите зборуваат за фустанот на Сања Кужет: Со ШЛИЦ ДО КОЛК и бујно деколте ги маѓепса сите (ФОТО)

Во ова провокативно издание убавата водителка Сања Кужет синоќа ги маѓепса сите во „Ѕвездите на Гранд“, но и гледачите покрај малите екрани. Водителката Сања Кужет, која од легитимни причини одамна ја нема на социјалните мрежи, блесна во вечерашното издание на „Ѕвездите на Гранд, кога се појави во син елегантен фустан …

Повеќе »

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Се трага по три млади лица кои не испливале откако нивниот чамец се превртел на Дунав

Чамец со четири лица се превртел синоќа околу 22:30 часот на Дунав, а само еден од нив успеал да исплива на брегот, додека тројца се водат за исчезнати. К.М.(37) кој успеал да се извлече, според очевидци, бил изгребан и каллив кога посегнал по блиската грмушка и побарал помош. -Пливаше нагоре …

Повеќе »

Пред нив е пролет за паметење: Крајот на март им носи нова љубов на овие знаци

Пролетта е веднаш зад аголот, природата се буди и е вистинско време за нова љубов. Иако иднината не може да се предвиди, според астролошките прогнози, на крајот на март четирите знаци чекаат да запознаат личност со која би можеле да развијат нешто повеќе од едноставно пријателство. Биковите се познати по …

Повеќе »