понеделник, 15 август, 2022

СЛАЈДЕР

ВИДЕО: Водителката заборави што носи, камерите ја „фатија“ на дело

Хит на социјалните мрежи е американската новинарка, која во емисија за економски информации и анализи „Блумберг“ подзаборави што носи и ги прекрси нозете, во момент кога камерите беа свртени кон неа. При разговор за банкротот на американските авиокомпании и сериозноста на разговорот, новинарката се опушти и ги прекрсти своите долги …

Повеќе »

ВИДЕО: Игра во неверојатна форма, Пандев го среди „својот“ Интер

Македонскиот фудбалски капитен, Горан Пандев игра во неверојатна форма во дресот на Џенова, па откако минатото коло настрада Лацио, сега на неговото мени беше уште еден негов поранешен тим – Интер. Џенова пред своите гледачи оствари победа од 2:0, со автоголот на Ранокија во првиот дел и голот на Пандев …

Повеќе »

Бурни реакции на синдикалците: Сакаат да се пензионираме во ковчези

Не стивнуваат реакциите на синдикалците, по најавата за зголемување на старосната граница за пензионирање. Последните кои излегоа со изјави се Независниот синдикат на градежници и Синдикатот на камонски превозници. Страшо Јованов од Независниот синдикат на камионски превозници истакна дека не смее да се зборува за зголемување на старосната граница во …

Повеќе »

Жените потврдија која должина на пенисот е идеална

Големината на пенисот отсекогаш предизвикува голема полемика, а на оваа тема сме слушнале огромен број на различни мислења, дебати и истражувања. Според најновото истражување кое доаѓа од САД, на жени од 18 до 65 години во 3Д приказ им биле прикажувани пениси со различна должина и дебелина од 10 до …

Повеќе »

МВР со детали за пукањето во Бутел: физичка пресметка, која заврши со четворица повредени

Вербална расправија, па физичка пресметка, за на крај се да заврши со пукање. Инцидент во Бутел кој можел да заврши и со трагичен крај, на крај поминал само со четири повредени лица. Од МВР информираа дека денес околу 15 часот на улицата „Бетовенова“ во Скопје, најверојатно поради нерасчистени имотно-правни односи …

Повеќе »

Страшна сообраќајка кај Долнени: Двајца мртви, тројца повредени

Денес околу 10 часот и 55 минути се случи голема трагедија на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод кај селото Ропотево, општина Долнени, каде две лицаа загинаа, додека тројца се повредени. Од СВР Битола информираа дека до несреќата дошло при судир на три возила. Патничкото возило „лада самара“ со битолски …

Повеќе »

Независноста на Косово се одбележа и во Македонија

Денес Косово слави 10 години независна и суверена држава, а овој ден беше одбележан и во Македонија. Амбасадорот на Косово во Македонија, Илбер Хиса истакна благодарност за придонесот што Албанците од Македонија го дадоа за независност на оваа држава. „Имаме околу три милиони патувања и враќања на двата патишта што …

Повеќе »

Автобусот со број „50“ повторно ќе застанува во ГТЦ

Автобусот со број „50“ кој сообраќа од Хиподром до Кличичкиот центар повторно ќе застанува на автобуската станица во Градскиот трговски центар, ова денес го презентираше градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Денес ја враќаме оваа линија на местото каде традиционално припаѓа. Го враќаме стариот дух на Градскиот трговски центар со …

Повеќе »

Лекиќ: Пред заминување од Скопје, мора да ја освоиме Лигата на Шампионите

Најавите дека тимот на ЖРК Вардар од следната сезона ќе настапува само со домашни ракометарки се потврдува, откако Андреа Лекиќ, заедно со Драгана Цвијиќ и Јованка Радичевиќ потпишаа договор исо ЦСМ Букурешт за следната сезона. Лекиќ кој е една од ракометарките со најголем стаж во ЖРК Вардар, истакна дека пред …

Повеќе »

ВИДЕО: Време е правилата да се менуваат – Кој има предност: Брзата помош или делегација?

На социјалните мрежи се појави видео, на кое се гледа како при минување на делегација, полицаец не и дозволува на Итната медицинска помош да се вклучи во конвојот, но подоцна самоиницијативно шоферот на амбулантното возило продолжува, а веднаш по него и друг автомобил, веројатно блиски луѓе или фамилија на човекот …

Повеќе »
error: Content is protected !!