МАКЕДОНИЈА

ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА страница 127

Седумнаесетгодишно момче го фати крстот во водите на Вардар во Скопје

Седумнаесетгодишниот Ѓорѓи Николовски го фати осветениот крст во водите во реката Вардар во Скопје. „Здравје, среќа…Господ е голем, Господ гледа се. Да се обедини македонскиот...

ФОТО: Ги изгубил сите пари на апарати па го запалил цело казино во Велес

Вчеравечер лице кое изгубило пари во казино во Велес, подметнало пожар во просторијата каде играл, по што морала да интервенира пожарната и полицијата....

Правда ќе има: Уапсени се сите осомничени за упадот во М-НАВ

Во врска со предметот за случувањата во М-НАВ, Основното јавно обвинителство Скопје извести дека до овој момент лишени од слобода се сите осум лица...

ПРВИ ПРОБЛЕМИ: Ни ги земаат нивите за бадијала, за да градат пат, а тие...

Ни ги земаат нивите за бадијала, за да градат пат, а тие ни се единствениот извор на егзистенција. Вака жителите на гостиварските села Горна...

Резултатите се видливи, граѓаните се задоволни, Николовски порача: Водиме грижа за сите, сметките ги...

Енергетските политики и мерки на Владата и институциите во енергетскиот сектор обезбедија пониски цени за граѓаните на електричната енергија, годината ја почнавме со намалување...

Со возило заглавиле на Галичица, на место на кое е забрането возење – побарале...

Патниот правец Охрид-Ресен, преку националниот парк Галичица, на кој, според информациите на ЦУК било заглавено возилото, е затворен за сообраќај за сите видови возила...

УХМР алармира за засилен ветер кој ќе достигне до 60 км/час и снег за...

Натпросечни температури за овој период од годината, но и засилен ветер кој ќе достигне и до 60км/час е актуелното предупредување на Управата за хидрометеоролошки...

Дали е паметно: Државата од екс-ју воведува ЗАДОЛЖИТЕЛНА воена обука?

Хрватскиот министер за одбрана Иван Анушиќ има задача да воведе еден месец задолжителна воена обука по завршувањето на средното образование, во која секој ќе...

Грците доаѓаат во Македонија да пазарат поевтино – Македонците кај нив одат на кафе...

При секој продолжен викенд обично кај Гевгелија се формираат долги колони на возила кон грчката граница. Македонците сакаат да купат нешто од големиот шопинг...

Жена родена од сурогат мајка јавно и се спориставува на оваа практика: Сурогатството никогаш...

Откако бројни познати личности добија деца користејќи сурогат мајки, тоа е една од жешките теми за која сите имаат мислење, но ретко се зборува...