ЦРНА ХРОНИКА

Пукање во Тетово, тројца во болница

Три лица од Тетово, со прострелни рани, се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Здобиените повреди настанале по вооружена престрелка во Тетово. Двајца од повредените имале прострелни рани во стомакот, а едниот имал повреди во главата и се наоѓа во кома центарот на Клиниката за неврохирургија. Другите двајца …

Повеќе »

Славеле роденден на другарка, а после го пречекале на автобуска постојка и го натепале

Шеснаестгодишно момче било нападнато од три лица со кои претходно биле заедно на роденден кај другарка, информираа од МВР. Според полицијата, синоќа по полноќ Л.Н.(39) во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавила дека истиот ден околу 00,30 часот во автобус на ЈСП бр.57 кој се обраќал на релација од Бит …

Повеќе »

ФОТО: „Војводи“ пред полициската станица во Тетово: И вашето дете може да биде Саздо

Навивачката група „Војводи“ од Тетово, која му дава поддршка на Тетекс, а воедно е збратимена навивачка група со „Комити“, му оддаде почит на убиениот Никола Саздовски Саздо, кој беше претепан пред десетина дена, а денес им подлегна на повредите. Пред полициската станица во Тетово, дел од членовите на групата „Војводи“ …

Повеќе »

Почина Никола Саздовски, момчето кое беше крвнички претепано

Почина 21- годишното момче Никола Саздовски кое минатата недела беше крвнички претепано на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во Автокоманда. Младото момче неколку дена беше во кома во КАРИЛ во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Настанот се случил на 29.06.2018 година околу 17.30 часот кога Саздовски бил нападнат од Б.Б.(20), …

Повеќе »

Што напиша последно Влатко Илиевски на својот Фејсбук профил?

Триесет и тригодишниот пејач Влатко Илиевски замина во легендите. Македонската јавност, но и естрада се простуваат од неговото прерано заминување, додека властите работат на утврдување на причините за неговата смрт. Непосредно пред немилиот настан, Влатче објави фотографија на својот Фејсбук профил со описот „шарене пилиле за лилуле“ цитирајќи дел од …

Повеќе »

Среде бел ден тројца насилници претепале момче во скопска Автокоманда

Дваесет и едногодишно момче се бори за живот на Скопските клиники откако вчера попладне во 17.20 часот во населбата Автокоманда е претепано од непознати лица. Вчера и во текот на ноќта момчето не било контактибилно. Според првичните информации од МВР, го претепале три засега непознати лица. Непознатите излегле од автомобил …

Повеќе »

ВИДЕО: Огнен хорор на автопат – Експлодира цистерна со нафта, изгореа 50 возила, најмалку 9 мртви

Камион полн со нафта експлодираше во сообраќаен метеж во Нигерија, при што загинаа најмалку девет, а повредени се најмалку пет луѓе, соопштуваат од полицијата. Камион со нафта удрил во автомобил и се запалил на прометен мост на автопат помеѓу Лагос и Ибадана. Владините службеници изјавуваат дека бројот на жртви ќе …

Повеќе »

МВР со детали за момчето кое почина во Кисела Вода

Министерството за внатрешни работи даде детали за момчето кое почина во Кисела Вода додека играше фудбал. „Вчера околу 19:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, на игралиштето во населбата „11-ти Октомври“, додека Д.К.(24) од Скопје играл фудбал, му се слошило, по што паднал на игралиштето и починал. Од страна на …

Повеќе »

Загина 21-годишна девојка од Свети Николе во сообраќајна несреќа

Двасет и едногодишна девојка од Свети Николе рано утрово загина во сообраќајна несреќа на булеварот „Гоце Делчев“ во Штип. Според информациите од портарпоролот на СВР Штип Гордана Панајотова, несреќата се случила во 5 часот и 15 минути а до неа дошло кога возило марка „ауди“ директно се удрило во електричен …

Повеќе »

Потврда од директорката: За три месеци починале 35 бебиња

Директорката на скопската Клиника за Гинекологија, доктор Викторија Јовановска за „Фокус“ ги потврди информациите дека во последните три месеци во болницата починале 35 бебиња, што според неа, се исто така алармантни бројки. „Точно е дека во првите три месеци од 2018 година на клиниката починале 35 бебиња. Најчестите причини за …

Повеќе »
error: Content is protected !!