ЦРНА ХРОНИКА

ПУКАЊЕ НА ВОЕН АЕРОДРОМ ВО РУСИЈА, Зел пиштол од офицер и отворил оган кон колегите, ИМА МРТВИ

Вооружен војник уби три лица на воен аеродром во близина на рускиот град Воронеж, изјави извор од регионалните служби за итни случаи. Изворот наведува дека војникот се забарикадирал на територијата на воената единица, пренесува Танјуг. -Војникот отвори оган од пиштол што го зеде од офицерот. Три лица беа убиени. Напаѓачот …

Повеќе »

54-годишна советничка почина од Ковид-19

Уште еден смртен случај на Ковид-19 во државава, овој пат во Крушево. Жрвата на коронавирусот била советничка на општина Крушево, наставничка и работник за влашката култура во Крушево. Веста ја потврди градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски преку фејсбук статус во кој напиша: „Денес ја загубивме нашата сограѓанка, член на …

Повеќе »

Во сообраќајна несреќа кај Струмица почина едно лице

Вчера во попладневните часови на 7 ноември во полиција било пријавено дека на локалниот пат Струмица до село Просениково, од коловозот излетал автомобил „ауди А4“, управуван од 58-годишниот Б.К. од Радовиш. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР …

Повеќе »

Автобус удри 38-годишна жена во Велес

Автобус удри 38-годишна жена во близина на трговски центар во Велес October 29, 2020 Хроника Триесет и осумгодишна жена се здобила со тешки телесни повреди откако во неа удрил автобус. Несреќата се случила утрово во 7 часот на улица „Благој Ѓорев“, во близина на трговски центар во Велес. Автобусот со …

Повеќе »

Ловџија во заседа се застрелал во стапалото

Ловџија завршил со рани во десното стапало откако пушката што ја носел испукала неконтролирано. Според СВР Тетово, вчера во атарот на село Сретково, додека бил во ловна заседа, Д.Н. (39) се саморанил во десното стапало со ловечка пушка. Начинот и околностите засега не се утврдени. Половина час подоцна повредениот Д.Н. …

Повеќе »

Тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, три лица се повредени

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што околу 18:40 часот се случила на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, кај местото Баткова чешма. Медицински тим на Итната медицинска помош од Делчево интервенирал во сообраќајната несреќа која се случила кај месноста Баткова Чешма, по што трите повредени лица се префрлени …

Повеќе »

Сеф со над 7 илјади евра украден од продавница во Виница

Во утринските часови на вчерашниот ден 32-годишник од Виница во полиција пријавил дека меѓу 20. и 21. септември била извршена кражба во продавница за бела техника и санитарија, лоцирана во приземје на зграда во Виница. Притоа, од фиока од работно биро биле одземени 1.651 денари, а од канцеларијата одземен бил …

Повеќе »

Момче се скарало со девојката, па скокнало од 13-ти кат на студентки дом

Триесет и три годишно момче се скарало со поранешната девојка и скокнало од 13 кат на студентскиот дом „Карабурма“ во Белград, пренесува РТС. Во брзата помош соопштиле дека момчето починало на лице место. Според неофицијални информации, момчето се качило во собата на неговата поранешна девојка, каде настанала караница меѓу нив. …

Повеќе »

ВИДЕО: Крвава тепачка во Аеродром, едно лице пренесено во болница, напаѓачите избегаа

Крвава тепачка се случила вечерва во скопски Аеродром кај „Тобако 2“, објави „Макфакс“. Според информациите на „Макфакс“ едно лице во безсознание со возило на Брза помош е однесно во болница. Од видеото се гледа дека како четири лицаа бегаат од местото со автомобили. Очевидци велат дека слушнале викање и женски …

Повеќе »

Товарно возило удрило 16 годишна девојка во Битола

На 19.09.2018 година во 13.05 часот на ул.„Партизанска“ во Битола товарно возило „Фиат Панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А.(29) од Битола, удрило во пешак 16-годишна девојка од Битола. Од ударот таа се здобило со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола. Извршен е увид на …

Повеќе »
error: Content is protected !!