среда, 26 февруари, 2020
Читај » ЦРНА ХРОНИКА (страна 4)

ЦРНА ХРОНИКА

Детали за трагедијата: Бебето било донесено во болница со скршен череп

Полицијата информираше дека вчера околу 19:30 часот е пријавено од болницата „Аџибадем Систина“ дека било донесено 14 месечно женско бебе со скршеница на череп и крварење во мозокот. Според пријавата бебето починало во 19.10 часот. Дел од медиумите вчера објавија дека детето се здобило со повреди во момент кога со …

Повеќе »

Детали за вечерашната трагедија во Скопје: Бебето паднало од скршен прозор на влезот

Бебето паднало од скршен прозор на влез, објави Фокус. Според информациите на овој медиум детето со својата баба се симнувало по скалите на зградата, но во еден момент се отргнало од неа и низ скршениот прозорец на меѓуспратот паднало од 2,5 метри височина. Инаку, едногодишното бебе починало вечерва по падот …

Повеќе »

Пешак усмртен на патот Велес – Градско, возачот избегал

Триесет и три годишниот Д.В. го загуби животот откако вчера околу 18 часот во него удрил автомобил. Од полицијата информираат дека несреќата се случила на регионалниот пат Велес-Градско, а во пешакот удрил непознато лице со непознат автомобил, кое по несреќата избегало. „Д.В. со возило на Итна медицинска помош е пренесен …

Повеќе »

На иста улица: Две жени каснати од куче во Скопје

Вчера во полицијата во два одделни случаи се пријавени два напада од куче. 30-годишната скопјанка Т.Н.(30) пријавила дека на 4 март околу 13 часот, додека се движела на улица „Партение Зографски“, била нападната и касната од куче, при што се здобила со повреда на десната нога. Вториот слушај го пријавила …

Повеќе »

Вработен во ЈП „Македонски шуми“ заработи кривична пријава за злоупотреба на службената положба

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.Ј. (53) од с. Саса, општина Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување”, „злоупотреба на лични податоци” и „посебни случаи на фалсификување исправа”. Во периодот од 28.11.2016 до 31.12.2016 година …

Повеќе »

Александар бил жив кога го пронашле, по неуспешниот обид за спасување, спасувачите се откажале

Александар Миновски, планинарот кој загина со Калина Велеска на Кајмакчалан бил жив во моментот кога првите спасувачки екипи ги пронашле двајцата изгубени планинари. Ова го покажува барањето за обдукција на грчката полиција до кој дојде Телма. Напишано е на 11 ти февруари, ден по несреќата односно истиот ден кога се …

Повеќе »

Директорот поднесе морална оставка: МВР и ОЈО го истражуваат скандалот во „25 мај“

Директорот на домот „25 мај“, Стевчо Соколовски поднесе морална оставка од позицијата директор на Заводот за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми. Оваа информација ја споделија од министерството за труд и социјална политика, од каде исто така најавуваат дека МВР и ОЈО веќе преземаат мерки, со цел да се …

Повеќе »

ФОТО: Се појавија моменти од страотната сообраќајна несреќа кај Ропотово, каде загинаа две лица

Во сообраќајна несреќа во саботата во 11 часот, на патот Прилеп – Македонски Брод, во близина на селото Ропотово загинаа две лица, додека три се повредени. „Во несреќата на самото место починале З.В. (66), сопатничка во возилото “Лада самара“, како и возачот на патничкото возило “Мерцедес“ М.М. Исто така во …

Повеќе »

МВР со детали за пукањето во Бутел: физичка пресметка, која заврши со четворица повредени

Вербална расправија, па физичка пресметка, за на крај се да заврши со пукање. Инцидент во Бутел кој можел да заврши и со трагичен крај, на крај поминал само со четири повредени лица. Од МВР информираа дека денес околу 15 часот на улицата „Бетовенова“ во Скопје, најверојатно поради нерасчистени имотно-правни односи …

Повеќе »

Страшна сообраќајка кај Долнени: Двајца мртви, тројца повредени

Денес околу 10 часот и 55 минути се случи голема трагедија на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод кај селото Ропотево, општина Долнени, каде две лицаа загинаа, додека тројца се повредени. Од СВР Битола информираа дека до несреќата дошло при судир на три возила. Патничкото возило „лада самара“ со битолски …

Повеќе »