среда, 26 февруари, 2020
Читај » ЦРНА ХРОНИКА (страна 3)

ЦРНА ХРОНИКА

Што напиша последно Влатко Илиевски на својот Фејсбук профил?

Триесет и тригодишниот пејач Влатко Илиевски замина во легендите. Македонската јавност, но и естрада се простуваат од неговото прерано заминување, додека властите работат на утврдување на причините за неговата смрт. Непосредно пред немилиот настан, Влатче објави фотографија на својот Фејсбук профил со описот „шарене пилиле за лилуле“ цитирајќи дел од …

Повеќе »

Среде бел ден тројца насилници претепале момче во скопска Автокоманда

Дваесет и едногодишно момче се бори за живот на Скопските клиники откако вчера попладне во 17.20 часот во населбата Автокоманда е претепано од непознати лица. Вчера и во текот на ноќта момчето не било контактибилно. Според првичните информации од МВР, го претепале три засега непознати лица. Непознатите излегле од автомобил …

Повеќе »

ВИДЕО: Огнен хорор на автопат – Експлодира цистерна со нафта, изгореа 50 возила, најмалку 9 мртви

Камион полн со нафта експлодираше во сообраќаен метеж во Нигерија, при што загинаа најмалку девет, а повредени се најмалку пет луѓе, соопштуваат од полицијата. Камион со нафта удрил во автомобил и се запалил на прометен мост на автопат помеѓу Лагос и Ибадана. Владините службеници изјавуваат дека бројот на жртви ќе …

Повеќе »

МВР со детали за момчето кое почина во Кисела Вода

Министерството за внатрешни работи даде детали за момчето кое почина во Кисела Вода додека играше фудбал. „Вчера околу 19:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, на игралиштето во населбата „11-ти Октомври“, додека Д.К.(24) од Скопје играл фудбал, му се слошило, по што паднал на игралиштето и починал. Од страна на …

Повеќе »

Загина 21-годишна девојка од Свети Николе во сообраќајна несреќа

Двасет и едногодишна девојка од Свети Николе рано утрово загина во сообраќајна несреќа на булеварот „Гоце Делчев“ во Штип. Според информациите од портарпоролот на СВР Штип Гордана Панајотова, несреќата се случила во 5 часот и 15 минути а до неа дошло кога возило марка „ауди“ директно се удрило во електричен …

Повеќе »

Потврда од директорката: За три месеци починале 35 бебиња

Директорката на скопската Клиника за Гинекологија, доктор Викторија Јовановска за „Фокус“ ги потврди информациите дека во последните три месеци во болницата починале 35 бебиња, што според неа, се исто така алармантни бројки. „Точно е дека во првите три месеци од 2018 година на клиниката починале 35 бебиња. Најчестите причини за …

Повеќе »

Во престрелката во Мала Речица учествувале две ривалски групи од кумановскиот огранок на ДУИ блиски до поранешен пратеник и актуелен советник

Сите учесници во денешната престрелка во тетовска Мала Речица, на околу 300 метри од централното седиште на ДУИ, се членови и активисти на албанската владејачка партија од огранокот во Куманово, велат за Фокус добро упатени партиски извори. Според нив, тие пред престрелката не биле во партиското седиште, но, додаваат нашите …

Повеќе »

30 дена притвор за педофилот од Делчево

По барање на јавен обвинител осомничениот педофил од Делчево доби 30 дневен притвор за наводниот полов напад врз малолетно девојче. Јавното обвинителство на Република Македонија денеска соопшти дека 46-годишниот делчевец на 16 март околу 20 часот дошол во посета на соседите во време кога родителите на девојчето не биле дома …

Повеќе »

Ужас во Делчево: Децата ги оставила на чување кај дедото, девојчето го пипкал нивен семеен пријател

Вчера во 12.35 часот во Полициската станица Делчево 37- годишна жена пријавила дека на 16.03.2018 година околу 20.30 часот, додека со нејзиниот сопруг не биле дома, а нивните две малолетни деца на возраст од 12 и 14 години останале дома со нивниот дедо, дошол нивен семеен пријател. Кога се вратиле …

Повеќе »

Осми март со трагичен крај во Прилеп: Двајца сопружници пронајдени мртви

Брачна двојка од Прилеп денеска е пронајдена мртва и според сомнежите на прилепското Јавно обвинителство станува збор за убиство и самоубиство. Станува збор за брачната двојка, 81-годишниот Мице и 76-годишната Илка Нешкоски. Според јавниот обвинител Маријана Илиеска, случајот е пријавен од минувач кој го забележал телото на Мице Нешкоски под …

Повеќе »