понеделник, 23 септември, 2019
Читај » СЛАЈДЕР (страна 8)

СЛАЈДЕР

Мајката на Пино со детали: Ангела била во нашата куќа, одела во собите со причина

Во разговор за порталот Магазин, мајката на Пино, Маја Трпковска откри до сега необјавени детали за неговиот живот, детството, како и детали за Ангела Ѓорѓиевска. На прашањето дали нејзиниот син бил во врска со обвинетата, Трпсковска вели: Тој не беше со неа, меѓутоа Пино ја знае преку негов другар кој …

Повеќе »

Задолжително прочитајте: И што сега, родители?

Кога се граба за играчка во градинка, доаѓаат мама и тато и викаат малку на воспитувачката и на другарчето, она туѓото, она лошото кое му ја расипува играта на своето дете. Бидејќи нивното е златно кое со гордост го гледаат! Кога ќе се степа со другарчето во училиште – доаѓаат …

Повеќе »

(ФОТО) Антониа Гиговска со фризура која е хит ова лето: Одличен стил за финале

Нашата претставничка во музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“ го имаше својот финален настап, кој ќе и овозможи влез во супер финалето. За ова претставување, Антониа Гиговска ја одбра песна од нашиот Тоше Проески. За овој настап, младата пејачка избра едноставен стајлинг во кој преовладуваше црната боја. Топче, сако и панталони искомбинирани …

Повеќе »

Со име и презиме: Познато е кој го фати „метлата“ на Заев

Хисни Исмаили ќе го замени Асаф Адам во Министерството за култура. Од ДУИ потврдуваат дека Насер Нуредини ќе ја води екологијата, додека Садула Дураку ќе помине во Министерството за политички систем, пишува Скопје1. Локалната власт останува во игра за да и се даде на Либералдемократската партија, додека министерството без ресор …

Повеќе »

Заев го објави датумот кога ќе ја соопшти одлуката за реконструкција во Владата

Премиерот Зоран Заев попладнево изјави дека во недела попладне до Собранието ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата. Тогаш, како што рече, ќе ги соопшти деталите околу имињата и ресорите. – Нашата земја денеска, утре и во недела претпладне е домаќин на Конституенцата на повеќе од 15 министри за …

Повеќе »

ФОТО: Неготино ли е, Венеција ли е?

Градот Неготино денес беше поплавен од поројните дождови. На момент тој доби налик на Венеција. Неготино ли е Венеција ли е?, е често поставувањето прашање на социјалните мрежи во ироничен стил, но и нешто што сериозно треба да ги замисли градските власти. Поројниот дожд едноставно за краток период направи проблем, …

Повеќе »

Каевски до Јаулески: Потребно е младите да си подадат рака едни на други – само така ќе успееме

Денес на емисијата Отворено на Алфа телевизија, се соочија двајцата претседатели на најголемите политички подмладоци во државата. Претседателот на СДММ, Дарко Каевски и претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески. Во дебатата во која претежно се говореше за младинските мерки, кој колку успеал да допринесе за младите, повеќепати Каевски му …

Повеќе »

Еве кои се најдобрите години за кариера, среќа и љубов

Луѓето се најздрави на 30, најбогати на 47, а најубав е сексот на 32 години, покажуваат резултатите од новото истражување во Британија. Во истражувањето учествувале 2000 мажии жени од Островот. Резултатите од него покажуваат дека луѓето се чувствуваат најсреќни на 39 години, а во најдобро здравје на 31 година. Врв …

Повеќе »

Нема датум за старт на преговори, ЕУ ќе се наврати на прашањето најдоцна до октомври

Државите членки на ЕУ не ја прифатија препораката на Европската Комисија да даде датум за старт на преговорите за членство на Македонија и Албанија. Според еврокомесарот Јоханес Хан мал број на земји биле против, а со одлуката се доведува во прашање колективниот кредибилитет на Унијата ЛУКСЕМБУРГ – Македонија летово нема …

Повеќе »

Нов пресврт и нови промени: Какво време не очекува во следните денови?

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град. Максималните температури до средината на наредната седмица ќе бидат во …

Повеќе »