вторник, 17 септември, 2019
Читај » СЛАЈДЕР (страна 4)

СЛАЈДЕР

Фоторепортажа од катастрофата во Сибир: Многу би сакале да е фотошоп, но не е

Многумина би дале се овие фотографии да се фотошоп, но за жал тие се вистинска реалност, крајно сурова. Моментите во продолжение се мачни за гледање. Војската на Русија соопшти дека нејзините авиони испуштиле повеќе од 1.200 тони вода за еден ден за гаснењето на пожарите кои избија во Сибир и …

Повеќе »

Миле Јанакиевски е тешко болен – итно мора да оди на операција

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески повторно има проблеми со здравјето. Тој вчера заврши во болница. Како што дознава порталот Курир од негови блиски, Јанакиески мора да биде опериран. Тој минатата недела имал лекарски преглед, во кој што бил дијагностициран проблем кој барал итна интервенција. Поранешниот министер за …

Повеќе »

И ова се случи: На плажа има ценовник – се плаќа местото каде што има сенка (ФОТО)

Јасно е дека капачите дополнително ќе плаќаат лежалка или чадор за сонце за поголемо уживање на плажа, но веројатно никој не би претпоставила дека на некои плажи во Хрватска, мора да се плати и место под сенка. Да, добро прочитавте, место под сенка. Необичен ценовник во кампот Маслиник објавила и …

Повеќе »

Ова се последните зборови на татко, кој своето срце го подари на неговиот син, чие време истекуваше

Зборовите на храбриот татко се обвиткани во силни и бројни емоции, тие се вистински и неверојатно срцепарателни. На видеото при кое се претставени зборовите на таткото, зборува актерот Луис Сандерсон, кој истото го снимил за еден кастинг. На синот итно му била потребна трансплантација на срце, бидејќи во спротивно не …

Повеќе »

Дурловски има мислење за герила акциите со „македонско“ – еве што порачува

Поранешниот директор на Македонска опера и балет, Игор Дурловски, го коментира враќањето на оригиналното име на културната установа пред и на објектот преку графити, откако пред два дена беше изваден зборот „македонска“ од натписот на неа. Кога дојде време во Северџанистан, графит што содржи “македонско” да е герила акција а …

Повеќе »

И метеорологот Славчо Попоски со реакција за случувањата во 1ТВ – неговата објава е хит (ФОТО)

Познатиот метеоролог Славчо Попоски, кој често знае да ни предкаже какво време не очекува, овојпат на својот Фејсбук профил излезе со поинаква објава. Тој работи во 1ТВ, телевизија чиј неформален газда Боки 13 се наоѓа во притвор, како првоосомничен во случајот „Рекет“, што всушност значи дека преку телевизијата успевал да …

Повеќе »

Заев не случајно игра со Рускоска – Вилма најголем кошмар на ДУИ?

Сите партии имаат свои барања, но заеднички именител им е противењето, обвинителката Вилма Рускоска да раководи со новото обвинителство. Од БЕСА, пак, испорачаа пакет услови, од кои клучен е датум за предвремени парламентарни избори. ДУИ велат дека, предлогот е добра основа за да се најде компромисно решение, но за Рускоска …

Повеќе »

Героски има барање: Објавете ја снимката каде Камчев ми дава 25 илјади евра во кеш

Новинарот Бранко Геровски кој прв пишуваше за изнудувањето рекет од страна на осомничените Боки 13 и Зоки Кичеец, користејќи ги блиските контакти со Катица Јанева, на социјалните мрежи го обвинуваат дека земал пари од Орце Камчев за да пишува за случајот. Геровски се огласи по шпекулациите и ги повика Миленко …

Повеќе »

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш

Синоќа на патот Струмица-Радовиш се случила тешка сообраќајна незгода во која едно лице од радовишко го загубил животот. Според билтенот на МВР, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, триесет и три годишшниот Ј.Ц. од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило со радовишки регистарски ознаки, удрил во …

Повеќе »

Како гром од ведро небо: Рамуш Харадинај поднесе оставка – причината е логична

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај поднесе оставка на седницата на влада. На конференцијата за медиуми рече дека добил покana за Специјалниот суд во Хаг. „Од овој момент не сум повеќе премиер. Следната недела би требало да се појавам во Хаг“, наведе Харадинај. Тој додаде дека одлучил да поднесе оставка зошто не …

Повеќе »