СЛАЈДЕР

Се удави позната актерка: „Мама отиде да плива и не се врати“

Актерката и пејачка Наја Ривера се удавила во езерото Пиру во близина на Лос Анџелес. 33- годишната Наја се удавила пред очите на својот четиригодишен син, пренесуваат американските медиуми. Таа изнајмила чамец на езерото Пиру во националниот парк во близина на Лос Анџелес и потоа веќе не е видена, нејзиниот …

Повеќе »

Се работи како да е нормално, ама во последните 24 часа има рекорден број на заболени – 240 во соседна Бугарија

Корона вирусот се повеќе ги зафаќа и соседните држави. Откако во Македонија речиси и да не се намали бројот и пикот, во соседните држави, по одреден период – бројот на заболени значително порасна. Вкупно 240 се новите случаи на заразени со коронавирус во Бугарија за изминатите 24 часа и тоа …

Повеќе »

Жан Митрев со преубава вест: Со нова метода успеавме да излекуваме 25 тешко заболени од корона вирус

Д-р Жан Митрев потврди дека на неговата клинига успешно се лекуваат пациенти кои што се тешко болни од коронавирусот. Оттаму велат дека со примената на еден нов концепт на хемофилтрација, прочистување на крвта, досега на клиниката „Жан Митрев“ се излечени 25 пациенти кои што биле во многу тешка состојба, како …

Повеќе »

Нов ден, нов РАСТ на бројките: Бројот на заболени повторно се зголеми

Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 87 -Куманово 7 -Дебар 2 -Штип 10 -Прилеп 3 -Тетово 16 -Струга 8 -Охрид 1 -Кавадарци 1 -Демир Хисар 1 -Гостивар 8 -Струмица 1 -Кратово 1 -Свети Николе 9 -Кичево 3 -Ресен …

Повеќе »

Во Србија е пред најлошото: Вучиќ најави обраќање – граѓаните излегуваат на улица, активирана цела полиција

После вчерашните шротести во Белград по повод најавениот полициски час од страна на претседателот Александар Вучиќ, за денеска демонстрантите најавуваат нови собири низ улиците на Белград, односно пред зградата на Собранието. Десетина илјади луѓе вчера протестираа поради најавените нови рестриктивни мерки за спречување на коронавирусот. Граѓаните се револтирани бидејќи властите …

Повеќе »

УБАВА ВЕСТ: Изреал сподели информација со која го најави крајот на корона вирусот

Израелски институт за биолошки истражувања објави антитело кое го неутрализира коронавирусот, дури и меѓу заразените. Израелскиот институт за биолошки истражувања (IIBR) и израелското Министерство за одбрана објавија дека е завршена фазата на развој на антитело што би било ефективно во неутрализирање на САРС-Ков-2, познато како коронавирус. Преку својот профил на …

Повеќе »

Неделниот извештај бележи намалување на бројот на новозаболени и починати од корона вирус

Министерството за здравство информира дека неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на бројот на новозаболени и починати, а зголемување на бројот на оздравени лица во споредба со претходната недела на известување. Во овој период направени се вкупно …

Повеќе »

Богоевски: Апасиев ќе влезе во Собранието – ќе ви кажам и зошто

Поранешниот пратеник во Собранието на Македонија, Павле Богоевски на својот Фејсбук статус ги „поздрави“ членовите на Левица. Тој верува и дека Апасиев ќе влезе во Собрание, сето тоа поради само една причина: -Прочитав дека моите статуси им биле предолги и прекомплицирани за читање на „другарите и другарките“ од Левица. Затоа, …

Повеќе »

Филипче само што откри: Комисијата за заразни болести има ново важно барање до Влада

Министерот за здравство, Венко Филипче рано утринава се произнесе за ставот на Комисијата за заразни болести, во врска со отворање или затворање на границите, односно начинот за влез во нашата држава на граѓани од соседните земји, каде ситуацијата со вирусот излегува од контрола. Од 26-ти јуни се отворени границите во …

Повеќе »

Масовно споделувајте: Исчезна 25-годишно момче, семејството бара помош

На Фејсбук профилот Ане Ане се појави објава, која е пожелно сите масовно да ја споделуваат. Исчезнат е 25-годишниот Димитар Мицковски. Неговото семејство и блиски бараат помош. Велат дека последно го виделе пред 12 дена, кога заминал да собира печурки. Димитар е висок е околу 180 см. Кога заминал бил …

Повеќе »