вторник, 17 септември, 2019
Читај » СЛАЈДЕР (страна 10)

СЛАЈДЕР

Младенци правеле свадба, па сега го тужат фотографот: На нивните фотографии се гледа како (ФОТО)

На сите младенци фотографиите од нивната свадба им се многу важен дел. од најубавиот ден од нивниот живот. Но, Стеф и Пол Унвин биле толку многу разочарани од нивниот фотограф што завршиле на суд. Буквално секоја трета фотографија беше замаглена, а да биде уште полоша ситуацијата, фотографот направил повеќе фотографии …

Повеќе »

МВР потврди: Синот на Јанчев и негов врсник се тешко повредени во сообраќајка со мотоцикл

МВР потврди: Синот на Јанчев и негов врсник се тешко повредени во сообраќајка со мотоцикл Петнаесетгодишниот син на Митко Jaнчев, градоначалник на Кавадарци, и негов врсник, се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа. Од МВР информираат дека несреќата се случила триесетина минути по полноќ на крстосницата од улиците …

Повеќе »

Дали на жените им се случува да свршат прерано?

Веројатно би се изненадиле со сознанието дека мажите повеќе ги возбудува да ја гледаат жената како се соблекува пред нив, отколку кога партнерка орално го задоволува. Или, дека ерекцијата подолго трае ако мажот користи кондом. Кај мажите сексуалната желба го достигнува максимумот во дваесеттите и четириесеттите години. Кај жените е …

Повеќе »

Ангела му „пресудила“ на Пино – Обвинителството не ја гони?

Даваесет и двегодишната Ангела Ѓ. од Ѓорче Петров „му пресудила“ на својот четири години повозрасен пријател Пинета Секондо кој бил застрелан во главата од 27-годишниот Ф.А. на 11-ти декември 2018 година, истиот ден кога убиениот бил пријавен за исчезнат, објави во петокот вечерта порталот 24инфо.мк Кои се мотивите за убиството …

Повеќе »

Македонија на нозе: Најголемата воена вежба ќе се одржи во Криволак

Одлично испланирано за “Одлучен удар”. Македонија е подготвена за најголемата воена вежба на нејзина територија. Следува реализацијата од 5-ти јуни до 9-ти јули, кога земјава ќе биде домаќин на две илјади и 700 војници од пет земји. Со хеликоптерски лет стигнавме до Криволак, каде што ќе биде нивната база. На …

Повеќе »

Наместо „метла“, си доби унапредување: Хазби Лика доби функција во разузнавачките служби

Вицепремиерот за рамковен договор, Хазби Лика, ќе биде член на Советот за координација на разузнавачката заедница. Лика автоматски ја добива оваа позиција, согласно законот за координација кој вчера го потпиша претседателот, Стево Пендаровски. Според законот вицепремиерот за рамковен договор е еден од осумте члена на советот кој ќе ги координира …

Повеќе »

Српската војска и полиција тргнаа кон Косово, Вучиќ ги крена и борбените авиони

Забележано е движење на српската војска и полиција кон Косово, а во касарната на Војската на Србија во Краљево е забележана активност на оклопни возила, јави РТС. Косовската полиција објави дека девет полицајци уапсени на северно Косово биле однесени во Приштина во зградата на полицискиот инспекторат на Косово. Се потсетува …

Повеќе »

Специјалци во Косово приведуваат српски полицајци на северот на Косово, Вучиќ ја подготвува војската

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја стави војската во состојба на борбена готовност откако утрово специјалната косовска единица РОСУ тргна да апси Срби, припадници на косовската полиција, пренесува САКАМДАКАЖАМ.мк Агенцијата „Тањуг“ соопшти дека двајца Срби се полесно повредени во пукањето што после шест часот се случи во реонот на селото Доње …

Повеќе »

Разрешено речиси целото раководство на СДСМ, сите потпретседатели, секретари…

Шесте потпретседатели на СДСМ се разрешени, заедно со генералниот секретар на партијата, се првичните неофицијални информации од вечерашната седница на Централниот одбор на партијата. На местото на Александар Кирацовски, за нов генерален секретар на СДСМ бил избран Љупчо Николовски, актуелниот министер за земјоделство. Досегашни потпретседатели на партијата беа Фросина Ременски, …

Повеќе »

Заев започнува со „метлата“: Разрешува 6 министри и генералниот секретар Кирацовски

Според неофицијални информации на ТВ21, вечерва на ЦО на СДСМ, Заев ќе разреши пет-шест министри, а министерот за земјоделие Љупчо Николовски деновиве ќе поднесе оставка, по што ќе ја преземе досегашната функција на Александар Кирацковски. Екипа на ТВ21 се наоѓа пред седиштето на СДСМ, репортерката Светлана Унковска јавува дека министрите …

Повеќе »