понеделник, 20 јануари, 2020
Читај » СЛАЈДЕР

СЛАЈДЕР

(ФОТО) Тажна приказна – Бебе кенгур прави се, да ја оживее својата мајка

На социјалните мрежи во овој период се појавуваат различни видеа и снимки за и околу пожарите во Австралија, каде настрадаа и многу невини животни. Една од сцените и фотографиите кои сега се врти на интернет е моментот кога мал кенгур се обидува да ја оживее својата мајка, правејќи секакви можни …

Повеќе »

Една работа не треба да се прави на денешниот празник – Св Јован

Православните христијани на 20 јануари го прославуваат празникот Св. Јован. Се верува дека на овој ден Св Јован Крстител на реката Јордан го крстел Исус Христос. Нашите претци на тој ден изведувале разни ритуали. Со тоа тие се обидувале да дознаат што ги чека во иднина и го молеле светецот …

Повеќе »

Во Валандово рекорд – крстот трипати се фрлаше, попот им рече: Багра народ, срам да ви е (ВИДЕО)

Нема крај на глупостите кај некои луѓе, во врска со празникот Водоци, кога сите треба да уживаат и да ја одбележат традицијата. Наместо тоа, се прават потези кои ја оцрнуваат оваа манифестација. Во Валандово попот толку се изнервира, што започна со погрдни зборови да зборува на микрофон, со цел лсе …

Повеќе »

Сите се луѓе, ретко кој е човек: Го фати крстот, а подароците ги донираше

Дека хуманоста е одраз на големите луѓе денеска се докажа уште еднаш со хуманиот гест на среќниот фаќач на крстот во Делчево, Васе Панчовски. Панчовски заедно со неговата група одлучија денешната освоена награда, телевизор која ја доделува компанијата Зегин, да го подарат на семејство од Делчево. – Како учесник во …

Повеќе »

Има ли нешто полошо од изневерување – веројатно има

Медицинска сестра мислела дека дечко и ја изневерува, па направила лажен профил на социјалните мрежи и започнала да комуницира со него, но не очекувала дека ќе се случат некои работи. Тој не знаејќи дека си допишува со неговата женска, на лажниот профил му рекол дека неговата женска починала пред два …

Повеќе »

Мајка го попарила тригодишното дете со врела вода – бидејќи се измочало на подот

Патриша Бухан од Њу Џерси, мајка на четири деца, признала дека намерно попарила тригодишно дете со жешка вода бидејќи се измочало на подот. Бухан признала во судот дека му наредила на детето да ја соблече облеката и да влезе во када, по што го потурила со зовриена вода од тенџере …

Повеќе »

Вистински пример за останатите – девојче за секоја хемотерапија се облекува како една од принцезите на Дизни

Многумина облекувањето го земаат здраво за готово, но за некои, изборот на одредена облека може да направи да се чувствуваат подобро. Одличен пример за ова е Лили Дуранте. Петгодишно девојче боледува од глиома на оптичкиот пат, бавен растечки тумор на мозокот кој влијае на оптичките нерви, пренесува BoredPanda. Пред околу …

Повеќе »

Груевски откри непознати детали на Фејсбук: Давеж како овој човек нема

Деновиве во интервју за една телевизија Нано Ружин беседел дека новите правила за процесот за проширувања Макрон ги смислил “заради такви како мене” , односно да не му се појавеле како што вели Нано, “диктаторчиња како Груевски”. Нано Ружин паметам дека своевремено молеше да остане мој соработник што подолго и …

Повеќе »

(ФОТО) На Инстаграм ја нарекуваат најгрда девојка на светот: Им врати со јасна порака

Во денешено време секој има свој Инстаграм профил, па така и 27-годишната Илка Брул, која за брзо време станала мета на напади од различни луѓе од светот. Чести коментари имало како таа била најгрда девојка на светот. Но, и покрај се, Илка не дозволила тоа да ја потресе и повреди, …

Повеќе »

ФОТО: Тешко би погодиле – дали е цртан или реален лик слатката хаска

Долго време ќе гледате, ќе размислувате и повторно нема да бидете 100% сигурно. Дали оваа хаска е реална или пак нејзиниот лик е само добар цртеж. Фотографиите кои беа објавени на Фејсбук од преубавата хаска кренаа лавина од коментари. Но, крајниот исход вели – преубавата хаска е реална и се …

Повеќе »