среда, 26 февруари, 2020
Читај » СВЕТ (страна 4)

СВЕТ

(ВИДЕО) И ги враќа „расипаните“ колачиња на продавачката

Шерон е жена сопственичка на слаткарница која морала да помине низ многу тешки периоди последните години. Нејзината работа не оди добро, пред неколку години и бил дијагностициран карцином на јајниците, го загубила својот помлад брат, а нејзиниот најмлад син е болен. Сите тие лекувања, секако, ја чинеле многу, па Шерон …

Повеќе »

„Љубовта е посилна од омразата“: Ги загубија трите деца во авионската несреќа во Украина, сега добија ќерка

Родителите што ги изгубиле своите три деца во падот на малезискиот „боинг“ во Украина добиле девојче. Виолет Меј Меслин родена е овој вторник во австралиски Перт. Нејзините родители Ентони Меслин и Мерит Норис, велат дека раѓањето на Виолет е доказ дека љубовта е посилна од омразата. – Сè уште живееме …

Повеќе »

Ова девојче изгледа сосема нормално, но присилено е 54 пати во денот да го изговори ова

Лорен е преслатко девојче. Нејзините родители, Павал и кетрин биле пресреќни, кога таа се родила. Од прв ден, знаеле дека нивното дете е многу посебно. Меѓутоа, родителите брзо ја дознале тајната која се крие позади енјзиниѕе сини очи. Бебто е родено во 36 недела со царски рез, а наредните 22 …

Повеќе »

Пронашла кенгур без знаци на живот, а кога погледнала подобро останала без здив

Клои Енриг се возила со своите деца низ Австралија, кога одеднаш забележила мртов кенгур на улица, пишува Little Things. Нешто ми велеше да се вратам и подобро да погледнам, ова Клои го напишала на социјалните мрежи. И добро е што се вратив бидејќи таму се наоѓаше новородено бебе. Мајката се …

Повеќе »

„Го излекував ракот во четврта фаза јадејќи само една намирница“

Кенди Мари Фох била уништена кога лекарите и рекле дека поради ракот на тероидната жлезда, кој се проширил и на другите органи, и по нивните проценки и останале само уште пет години живот. 31-годишната девојка одбила да оди на хемотерапија и наместо тоа секој ден јадела по три ананаса. Во …

Повеќе »

Трогателна приказна: Девојката која претрпела тешки изгореници станала кралица на матурата

Пред две години, Кили Брукбенк била дома. Тинејџерката не знеала дека во куќата испарува плин и запалила свеќа. Во експлозијата доживеала тешки изгореници и едвај преживеала, пишува Литл Тингс. Повеќе од 45 проценти од нејзиното тело имало изгореници, 38 дена поминала во болница каде докторите извеле неколку хируршки зафати. Но, …

Повеќе »

Тити има 350 килограми, може да лежи само на стомак

Триесет и седум годишната Тити Вати има 350 килограми и се смета за најдебелата жена во Индонезија, а и една од најдебелите на планетата. До оваа килажа ја донеле лошите навики и исхраната и без сомнение проблеми со метаболизмот. Килограмите ѝ ги ускратиле сите активности, не може да стои, а …

Повеќе »

Италија добива нова влада, Конте останува премиер

Членовите на Движењето 5 ѕвезди со онлајн гласање дадоа зелено светло за предложената коалиција со Демократската партија , со што отворија пат за формирање нова влада. Од 79.634 членови кои учествувале во гласањето , 79,3 проценти гласаа за коалицијата со ПД, додека 20,7 проценти се спротивставија, изјави пред новинарите претседателот …

Повеќе »

Многу сакам да имам фризер, но нема што да ми фризира

За жал, мојата фризура е едноставна и сам ја уредувам, одговорил денеска пред новинарите бугарскиот премиер Бојко Борисов на новинарско прашање коментирајќи ги обвинувањата дека испратил луѓе да ја следат народната правобранителка Манолева додека таа била на фризер. Знам дека пред некоја жена да се појави на телевизија треба да …

Повеќе »

Сенаторите на кои Русија им забрани влез ќе ги посетат Украина, Србија и Косово

Американските сенатори, демократот Крис Марфи и републиканецот Рон Џонсон најавија посета на Белград и Приштина оваа недела, како и на Украина, јави Гласот на Америка. Марфи на Твитер објави дека тие доаѓаат во посета за поддршка на дијалогот Белград и Приштина. – Русија не дозволува да им се придружиме, но …

Повеќе »