Читај » ЗАБАВА

ЗАБАВА

Мало момче за прв пат гледа близнаци: Неговата реакција го насмеа цел свет (ВИДЕО)

Преслаткото дете Ландон е вистински хит на интернет, откако се појави снимка, на која тој за прв пат гледа близнаци, меѓу кои се наоѓа токму тој. Цела фамилија детално ја следела неговата реакција, притоа успеале да го снимаат тоа. Ландон најпрво гледа во едното, а веднаш потоа во друго бебе. …

Повеќе »

Здравјето му е загрозено, Дарко Лазиќ итно мора на операција

Пејачот Дарко Лазиќ успешно се опоравува од страшната сообраќајна несреќа која ја имаше во октомври минатата година. Со оглед на тоа што тој добил вишок на килограми сериозно размислува покрај сите хирушки интервенции кои ги имаше поради сообраќајната несреќа да направи и еден зафат кој би му го подобрил квалитетот …

Повеќе »

Пет изговори кои жените ги користат за да не му „дадат“ на партнерот

Сексуалниот однос е важен и составен дел од секоја врска и дополнително ги зближува партнерите. Но, секој има денови кога не е расположен за секс од различни причини, а жените понекогаш не се искрени со партнерите и ова се најчестите изговори со кои се служат за да избегнат секс со …

Повеќе »

Фрли фрижидер од карпа а полицијата го натера да направи нешто за што ќе се покае

Шпанец кој фрли стар фрижидер од карпа, полицијата го натера да го извади од бездната, мораше да плати казна, а му се заканува со судење. Се започнало кога Шпанецот и неговиот пријател одлучиле да се шегуваат со ,,рециклирањето”, па се паркирале со комбе до една карпа, го извадиле стариот фрижидер …

Повеќе »

Му снемувало храна секој ден, поставил камера – останал во шок кога ја погледнал снимката

Секој ден му снемувало храна – Поставил камера и останал во шок кога ја видел снимката Кога Њујорчанецот Џо Камингс приметил дека од неговиот стан снемува храна, одлучил во кујната да постави скриена камера за да дознае за што се работи. Тоа што го снимил многу ќе ве изненади! Имено, …

Повеќе »

ФОТО: Сите погледи беа вперени кон нив две – ќерката на Цеца и нејзината другарка заводливи до небо

Кратки шорцеви, змиски и леопард принт и тела по кои сите се вртат. Анастасија на Егзит фестивалот во Нови Сад ги привлекла сите погледи. Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ си и нејзината другарка, биле најзаводливи на фестивалот. Веќе добро познатата Анастасија која полека може да се каже дека почнува да …

Повеќе »

Што мислите за ова: Зошто жените на 40 години се подобри од тие на 20

Еден корисник на „Фејсбук“ на својот профил објавил факти поради кои секој маж треба да тежнее кон живот со жена постара од 40 години, место, како што стареат да бараат помлади жени -Жена постара од 40 години никогаш нема да те разбуди среде ноќ и да те праша: За што …

Повеќе »

ВИДЕО: Ќе останете без збор – „Ја излези Ѓурѓо“ во изведба на Амира Медунјанин во Арена во Пула

Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот Вечерња љубав во пулска Арена ја изведоа познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“. Амира Медунјанин е вокалистка, хуманитарец и глобален амбасадор на културата и мизиката на Босна и Херцеговина и поширокиот регион на западен Балкан. На следното видео проследете го прекрасниот настап на Медунјанин …

Повеќе »

Како едноставно да се решите од изгорениците од сонце

Освен убав и исончан тен, сонцето понекогаш може да нѝ ‘пружи’ и изгореници, особено ако не се придржуваме на добро познатите правила за заштита. „Изгорениците од сонце се видлив знак за оштетување на кожата. Тие покажуваат дека УВ зрачењето поттикнува произведување на слободни радикали кои можат да бидат многу штетни …

Повеќе »

Никогаш не е доцна да се стане мајка

Васка Леонтиќ на 11 август ќе наполни 49 години, а една недела претходно, нејзината ќеркичка ќе наполни 4 месеци. Таа ја роди со царски рез, после третиот обид за ин витро, а неколку години откако нејзината природна бременост завршила несреќно поради лекарска грешка. Жената која во јавноста е позната како …

Повеќе »