ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ХАОС: Тепачка на скопскиот аеродром, ова се деталите

ХАОС: Тепачка на скопскиот аеродром, ова се деталите

19200

Денеска (06.07.2024) во 03.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02.20 часот во кругот на Меѓународен аеродром Скопје, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу О.К.(39) од с. Петровец, скопско и Ш.Б.(54) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.