ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Силни громотевици го прекинаа натпреварот помеѓу Германија и Данска

Силни громотевици го прекинаа натпреварот помеѓу Германија и Данска

133

Осминафиналето помеѓу Германија и Данска на Европското првенство накратко е прекинато.

На десетина минути пред крајот на првото полувреме натпреварот се прекина, а причина се силниот дожд и грмотевиците во Дортмунд.

Засега нема најави кога точно средбата ќе продолжи.