ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Жена почина во Полихроно: Во несвестна состојба била извлечена од морето

Жена почина во Полихроно: Во несвестна состојба била извлечена од морето

1663

Седумдесет и четиригодишна жена почина додека пливала во море на Халкидики.

Капетанијата на пристаништата Неа Мудања е известена дека постара жена е извлечена во бесознание од плажата Полихроно во општина Касандра.

Брза помош ја пренела жената во здравствен дом каде била констатирана смрт.

Нејзиното тело ќе биде пренесено на обдукција во Солун.