ПОЧЕТНА СВЕТ Бебе убиено од куче! Детето се здобило со фатални повреди на главата:...

Бебе убиено од куче! Детето се здобило со фатални повреди на главата: Немало како да се спаси

459

Девојче починало откако било каснато од кучето на нејзиното семејство во нивниот дом во Вест Мидлендс.

Седуммесечното дете било пренесено во болница со сериозни повреди на главата по нападот во Ковентри во неделата попладне.

Полицијата соопшти дека детето починало кратко време подоцна.

Кучето домашно милениче, кое не било класифицирано како опасна раса, било отстрането од домот и убиено.

Во соопштението, полицијата на Вест Мидлендс рече:

„Бебе трагично почина откако беше каснато од куче домашно милениче во дом во Ковентри. Бевме повикани на имотот на патот Шорнклиф, нешто по 15 часот во неделата. Заедно со нашите колеги од брзата помош стигнавме за неколку минути.

Седуммесечното девојче доби сериозни повреди на главата откако беше каснато од семејното куче во домот. На местото на настанот и беше укажана помош од болничари пред да биде итно пренесена во болница за понатамошно лекување“.

ФОТО: Илустрација