ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Се превртел со трактор на кој превезувал дрва, тешко повреден маж

Се превртел со трактор на кој превезувал дрва, тешко повреден маж

164

На 11.06.2024 во 12.30 часот во ОВР Виница било пријавено дека во атар на с.Лаки, виничко, при транспорт на дрва со трактор, С.Ѓ.(71) од Виница се превртел со тракторот и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница.