ПОЧЕТНА СВЕТ Трагедија: Почина 29 годишен глумец

Трагедија: Почина 29 годишен глумец

371

Сараевскиот актер Тони Ковачевиќ почина на 29-годишна возраст.

Според извештаите, актерот две години се борел со опасна болест, а сега, за жал, ја загубил битката.

Колегите се збогуваат со Тони, а на страницата на Академијата за драмски уметности во Тузла се појави проштална порака.

„Длабоко сме потресени од прераното заминување на нашиот драг Тони Ковачевиќ. Академијата за драмски уметности загуби драг студент, колега, пријател. Ќе ве чуваме во нашето постојано сеќавање, онакви какви што сте биле секогаш, насмеани, радосни, подготвени за нови предизвици, со еден збор, ти беше одличен студент и класика за која може само да се сонува.

Почитуван Тони, ќе останеш засекогаш во нашите мисли и во нашите срца. Вработени и студенти на Академијата за драмски уметности Тузла“, се вели во соопштението.