ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Млада скопјанка нападната од соседот

Млада скопјанка нападната од соседот

209

На 19.02.2024 во угостителски објект во Скопје, пријавениот физички ја нападнал неговата 37-годишна сосетка.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.Т.(47) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 19.02.2024 во угостителски објект во Скопје, пријавениот физички ја нападнал неговата 37-годишна сосетка.

ПретходнаИТНА седница на Собрание: Дали ќе се продолжи рокот за пасошите, на дневен ред и законот за игри на среќа
СледнаЛога ја поздравува одлуката на Уставниот суд за укинување на уште еден пропис