ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Девојка сместена во здравствена установа добила забранети работи преку пошта

Девојка сместена во здравствена установа добила забранети работи преку пошта

297

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Г.В.(43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Пријавениот, на 02.07.2023 и 30.08.2023 на својата поранешна девојка, која била сместена во здравствена установа во Негорци, преку пошта ѝ испратил амфетамин, марихуана и таблети.

ПретходнаКомплетиран составот на ДИК, избран Абдуш Демири за член на Комисијата
Следна(ФОТО) Страотна несреќа ја потресе Македонија – со детали се огласија и од МВР