ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Ни трага, ни глас од 18-годишно девојче од Лабуништа – таткото моли...

Ни трага, ни глас од 18-годишно девојче од Лабуништа – таткото моли за помош

760

18-годишна девојка од струшкото село Лабуништа го напуштила домот, а татко и пријавил во полиција.

-Во Полициската станица Струга, вчера во 10 часор Р.А.(50) од село Лабуништа, струшко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка С.Б.(18), информираше Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

ПретходнаМОНСТРУМ: Со нож ги убил екс сопругата и нејзината мајка, па мирно ја чекал полицијата
СледнаЏабе се сликавте навреме за нов пасош: Еве кои граѓани први ќе дојдат на ред