ПОЧЕТНА СВЕТ МОНСТРУМ: Со нож ги убил екс сопругата и нејзината мајка, па мирно...

МОНСТРУМ: Со нож ги убил екс сопругата и нејзината мајка, па мирно ја чекал полицијата

1975

Во српското село Раковац, во општина Беочин вечерва околу 20 часот е уапсен Б.Р. (48) кој е осомничен дека со нож ја убил поранешната сопруга Д.Р. и нејзината мајка Н.Ч.

Тој бил затекнат веднаш до безживотните тела на несреќните жени.

Истрагата е во тек.

Полицијата и обвинителот се на терен, јавуваат српските медиуми.

Засега непознаница е мотивот за убиствата.

Претходна„Нетпрес“: Кога обезбедувањето на Заев тепа, НИКОБ гледа, а МВР на Спасовски молчи
СледнаНи трага, ни глас од 18-годишно девојче од Лабуништа – таткото моли за помош