ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Возило на МВР удри во жена

Возило на МВР удри во жена

263

74-годишна жена е тешко повредена откако била прегазена од возило на МВР.

На 12.02.2024 во 14.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јани Лукровски“ во Скопје, патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, удрило во Л.С.(74) од Скопје. Во незгодата, Л.С. се здобила со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, информираа од МВР во денешниот билтен.

ПретходнаВработен во отсек за управни работи на МВР во Демир Хисар вон процедура и надвор од работно време фотографирал граѓани за лични документи!?
СледнаДали тоа се пријатели: Албанија и Косово признаваат и стари документи – граѓаните со свои реакции (ВИДЕО)