ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Лошата вест брзо се прошири: Се превртел со трактор – Македонија повторно...

Лошата вест брзо се прошири: Се превртел со трактор – Македонија повторно ја вознемири лоша вест

70

Во СВР Штип на 8 февруари е пријавено дека околу 09 часот на земјен пат во с.Криви Дол, штипско Д.З.(72) при управување на трактор изгубил контрола, по што тракторот се превртел, а Д.З. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Клиничката болница Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип.

Претходна„Помош, ме убиваат“: Ова биле последните зборови на бизнисменот кој мафијашки беше убиен вчера во Грција (ФОТО)
СледнаКој ќе го добие партискиот печат, Села или Таравари, ќе одлучи Управен суд