ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Мајката упаднала во болница и молела за помош: Осуммесечн бебе почина, бактеријата...

Мајката упаднала во болница и молела за помош: Осуммесечн бебе почина, бактеријата го нападнала мозокот – хорор вест ги потресе сите на Балканот

4194

Мајката брзо влетала во болницата и молела за помош, но за жал, спас немало..

Осуммесечно бебе почина денеска во Сараево.

Според босанските медиуми, девојчето имало висока температура.

Бебето било префрлено прво во Општата болница, а потоа и на Клиниката за инфективни болести при Клиничкиот центар на Универзитетот во Сараево, каде, за жал, и покрај големите напори на лекарите да го спасат, починало.

Според неофицијални информации, девојчето имало менингококна сепса.

Менингитисот е воспаление на менингите, кое е почеста појава и има поголема стапка на излекување, додека менингококната сепса и нејзиниот прогресивен облик се јавуваат кога менингококот ќе навлезе во крвта и за жал медицинската прогноза е многу лоша.

ПретходнаПо она што ги изненади сите, драстично се зголеми желбата за вакцинација на децата – ова се најновите бројки на заболени
Следна„Помош, ме убиваат“: Ова биле последните зборови на бизнисменот кој мафијашки беше убиен вчера во Грција (ФОТО)