ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Вонредна вест вечерва: Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Вонредна вест вечерва: Земјотрес почувствуван во Штип и околината

1328

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е регистриран вечерва во епицентралното подрачје Свети Николе-Штип.

Земјотресот е регистриран во 18:38 часот и е почувствуван во Штип и околината.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје вечерва соопшти дека епицентарот на земјотресот е на 80 километри источно од Скопје, во епицентралното подрачје Св. Николе – Штип, со Рихтерова локална магнитуда 2.5.

Погледнете го видеото за кое зборува цел Балкан:

ПретходнаОд воен дезертер од македонската Армија, па командант на УЧК, до премиер на Македонија- кој е Талат Џафери?!
СледнаЕден пратеник од коалицијата на СДСМ не гласаше за Џафери да биде премиер – познато КОЈ и ЗОШТО