ПОЧЕТНА СЛАЈДЕР Естрадата во ШОК: Почина познатиот македонски пејач – имал закажани настапи до...

Естрадата во ШОК: Почина познатиот македонски пејач – имал закажани настапи до крајот на месецот

22243

Почина македонскиот пејач и музичар Златко Милошевски.

Соработуваше со бројни познати имиња од домашната естрада која со шок и неверување ја прифати веста за неговата смрт.

„Кога би знаеле што не’ чека и што ќе се случи, можеби би можеле да промениме нешто.. Остана само да се сеќавам на убавите денови поминати со музика и дружба.. Многу боли.. Таму горе да пееш со тоа златно грло, да грмиш како што грмеше и на нашите свирки.. Нека ти е светол патот до вечноста“, напиша на „Фејсбук“ пејачката Милица Кузмановска.

Причината за смртта не е позната.

Популарниот Злате веќе имал закажано настапи до крајот на месецот.

Бонус видео: Манастир бил реновиран и направен ресторан за свадби – невестата и младоженецот првата брачна ноќ ја поминаа во болница.