ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Не смееле да апсат таму? сепак апсат: Голема полициска акција во Грчец...

Не смееле да апсат таму? сепак апсат: Голема полициска акција во Грчец – ова се деталите

245

Полицијата ги апси криминалците од Грчец, серија апсења и претреси утринава, пренесе Канал 5.

Полицијата утринава прави серија претреси и апси членови на криминалниот клан од Грчец, кои се поврзани со трговија со дрога и убиства, дознава Канал 5 од извори од истрагата.

Претреси се прават во Грчец, Дуќанџик, Чаир и други локации и веќе има неколкумина уапсени,а акцијата е се уште во тек. Во текот на денот, по завршувањето на акцијата, се очекуваат информации од полицијата за оваа голема полициска акција.

Бонус видео: Манастир бил реновиран и направен ресторан за свадби – невестата и младоженецот првата брачна ноќ ја поминаа во болница.