ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нов ужас на улиците во државата: Прегазен млад 33-годишник

Нов ужас на улиците во државата: Прегазен млад 33-годишник

61

Вчера, рано наутро во 7:40 до МВР било пријавено дека на бул.„Илинден“ бил прегазен пешакот В.Б. од Скопје од страна на возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(51)

Во несреќата пешакот се здобил со повреди каде бил пренесен во Комплексот клинк и„Мајка Тереза“ Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје се вели во соопштението на МВР.

Погледнете го видеото од прославата на Јанкулоска со фамилијата за Бадник и Божиќ

ПретходнаМеџити бара: Децата да се вакцинираат – тоа е многу важно, ЕВЕ ЗОШТО
СледнаГо фрлате сокот од киселите краставички: Правите огромна ГРЕШКА – еве како паметно да го искористите