ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА На големиот празник Свети Никола: Земјотрес го стресе Скопје – познато каде...

На големиот празник Свети Никола: Земјотрес го стресе Скопје – познато каде е епицентарот и која е јачината

63

Земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтер го стресе Скопје.

Земјотресот е регистриран на 4 километри одалеченост од Скопје во близина на тромеѓето помеѓу Македонија-Косово-Србија, и на длабочина од 5 километри.

Бонус видео: Дива свиња шета слободно во Делчево

ПретходнаУтрово страотна вест ги разбуди сите: Од минута во минута расте бројот на загинати – до сега 116 лица во страшниот земјотрес во Кина
СледнаДали е ова КРАЈОТ на војната меѓу Русија и Украина: Изјавата на Путин ја коментира цел свет – еве што кажа