ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ЕУ сега е поподготвена од времето кога беше само подготвена за прием...

ЕУ сега е поподготвена од времето кога беше само подготвена за прием на нови членки

55

ЕУ периодично одржува свои самити на кои го разгледува прашањето за своето проширување со нови членки. Со години на тие големи состаноци искажуваат подготвеност за проширување.

Овие денови имаше таков самит. Се испрати силна и уверлива порака до Западен Балкан. Сега се уште поподготвени.

-Состанокот на самитот беше можност да се потврди дека иднината на Западен Балкан е во Европската Унија“, изјави синоќа претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел по самитот на 27 членки на ЕУ и шест земји од Западен Балкан.

Целата вест, прочитајте ја на Скопско Ехо – клик ТУКА.

Претходна(Вознемирувачко видео) Почина турскиот пратеник откако доживеа срцев удар во Парламенот
СледнаМоже мерните инструменти се расипани? Скопје утрово беше девети, а сега е петти град со најзагаден воздух во светот