среда, 6 декември, 2023

ТРАГЕДИЈА: 29 годишно момче почина на лице место откако се заби во ѕид – трагична несреќа кај Винковци

Млад човек загина рано утрово во тешка сообраќајна несреќа во Винковци, извести полицијата.

Од очевидец на сообраќајната несреќа е утврдено дека 29-годишно момче од Осиек во вторникот околу 03.30 часот управувал автомобил со осијечки регистарски таблички.

„Со пристигнувањето на кривината каде што сообраќајниот знак го означувал задолжителниот правец на движење лево, продолжил право по некласифицираниот пат на кој има сообраќаен знак со кој се забранува сообраќај во двата правци.

„Поради брзина неприлагодена на карактеристиките на коловозот (кривина и крај на асфалт), слетал на зелена површина и удрил во ормар од електрични водови и градба од тули, сопственост на Хрватска електропривреда“, соопшти утрово полицијата.

Возачот починал на лице место.

Коментари

коментари