среда, 6 декември, 2023

Тажна вест стигна вечерва од Охрид: Почина поранешниот градоначалник

Никола Матлиески Пашата го водеше Охрид во еден мандат од 1996 до 2000 година.

Тој беше и успешен стопанственик во златните времиња на ЕМО и стопанството во Охрид.

Во 89-та година од животот почина Никола Матлиески Пашата, поранешен градоначалник на Општина Охрид и стопанственик, објави порталот ohridnews.

Посмртните останки на Никола Матлиески Пашата ќе бидат изложени во капелата на градските гробишта во Охрид во понеделник од 12 до 12:30 часот.

Коментари

коментари