среда, 6 декември, 2023

Голем пожар вечерва во познат дуќан во Скопје – ова се деталите

Пожар попладнево избувнал во дуќан во скопската општина Кисела Вода во близина на бензинска пумпа на „Макпетрол“.

-Пожарот е изгаснат за кратко време, вели командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Звонко Томески во изјава за МИА.

На терен биле испратени осум пожарникари со три противпожарни возила. Дојавата за пожарот е примена околу 19 часот.

Коментари

коментари