четврток, 28 септември, 2023

По скандалот со неговиот син, се огласи и Џо Бајден – еве го неговиот став

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека републиканците сакаат да го отповикаат за да ја блокираат владата.

Бајден потсети дека екстремно десничарската републиканска пратеничка и сојузничка на поранешниот претседател Доналд Трамп, Марџори Тејлор Грин, првиот пат кога беше избрана во Конгресот, рече дека првото нешто што сака да направи е да го отповика.

„Не знам точно зошто, но тие само сакаа да ме отповикат“, им рече Бајден на донаторите на собирање средства во американската сојузна држава Вирџинија.

Коментари

коментари