четврток, 28 септември, 2023

Чудни методи на воспитување: Мајка ја претепала ќерката со сукало

На Универзитетската детска клиника во Белград згрижено е 13-годишно дете кое било претепано од мајка му со сукало, пренесуваат српските медиуми.

Според неофицијални информации, мајката (33) е осомничена дека на 30 август со сукало му нанела повреди на рацете и нозете на детето.

Грозоморното насилство се случила во белградската населба Јаково.

На детето во болницата му биле констатирани полесни физички повреди.

Коментари

коментари