СТРАШНА НЕСРЕЌА: СО АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО БЕТОНСКИ СТОЛБ И ЗАГИНАЛ НА ЛИЦЕ МЕСТО

Тешка сообраќајна несреќа се случи кај Грочка, во населбата Дражањ, на раскрсницата на улица Београдска и Народни фронт.

Наводно, возачот М.В. (55), кој управувал со фиат пунто, излетал и удрил во бетонски столб.

Тој починал на лице место. Во возилото имало и женско лице М.Н. (18), кој со тешки повреди бил пренесен во Ургентниот центар, јавува Блиц.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!