Наставничка во основно улилиште осомничена дека продава дрога – ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ

Наставничка од основното училиште „Александар Македонски“ во Лисиче, општина Аеродром е осомничена дека е вмешана во продажба на дрога, пишува МКД.мк. Вчера Министерството за внатрешни работи во голема полициска акција приведе неколку лица, дилери на дрога, а меѓу нив е и наставничката. Според првичните информации, се работи за продажба на амфетамин.

Официјални детали од МВР за оваа голема акција ќе следуваат подоцна.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!