Еве какво време не очекува утре

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 5 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд и снег. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Во петок во текот на денот ќе има преодно стабилизирање на времето, а во сабота повторно ќе има повремени врнежи претежно од снег. За време на викендот ќе дува засилен северен ветер. Потоа во следните денови ќе се задржи студено време со ниски утрински и дневни температури.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!