Сопственикот на Ал-Наср: Дадов 200 милиони евра за Роналдо, а тој знае само да рече „Сиуу“!

Кристијано Роналдо нема старт од соништата во Саудиска Арабија. Неговиот тим Ал-Наср го загуби натпреварот од Суперкупот против Ал-Итихад со 3-1, а тоа веднаш предизвика огромна нервоза кај челниците на клубот.

Сопственикот на клубот по мечот беше разочаран од Роналдо. Богатиот Саудиец го имитираше Роналдо, а видеото стана вирално.

„Потрошив 200 милиони на Роналдо, а тој знае само да каже „сиуу“!, изјави првиот човек на клубот нервозен по поразот од Ал-Итихад.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!