четврток, 2 февруари, 2023

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ДА ПОМОГНЕМЕ: Изгоре семејната куќа на четиричлено семејство (ФОТО)

Семејство со две дечиња од скопската населба Гоце Делчев остана без кров над глава откако пред два дена во пожар им изгоре семејната куќа.

Пожарот за кратко време бил ставен под контрола и било спречено истиот да се прошири на останатите куќи кои се наоѓаат во околината.

Семејството Марковски преку социјалните мрежи упати апел за помош со облека, храна, млеко, пелени и хигиенски средства.

– За жал јас и моето семејство останавме и без тоа малку што ни остана. Би сакал да Ве замолам во името на целото мое семејство за помош. Огнот ни одзема буквално се, со нас е само облеката што беше на нас, немаме ниту финансии за основни работи. Комшии мои доколку сте во можност да ни помогнете со облека, храна, млеко, пелени и хигиенски средства ќе ви бидам благодарен. Господ да Ве чува, стои во објавата.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!