четврток, 2 февруари, 2023

ТРАГЕДИЈА: Македонец почина на граница – Се приближил до контролниот пункт и паднал

Државјанин на Македонија почина денеска на граничниот премин Прешево, јавуваат српските медиуми.

– Како што потврдија од Вишото јавно обвинителство, нема кривично дело, туку случајна смрт. Тој се приближил до контролниот пункт на излезот од Србија и само паднал. Судскиот лекар потврди дека мажот починал од срцев удар, објавија медиумите.

Извор: dailyzonews.com

Коментари

коментари

error: Content is protected !!