четврток, 2 февруари, 2023

Младо момче тешко повредено во сообраќајна незгода – Еве ги деталите

На 23.01.2023 часот во 20.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Јане Сандански“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(20) од с.Мала Речица, тетовско, удрило во пешакот Е.А.(18) од с.Ларце, информира МВР.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!