четврток, 28 септември, 2023

Пронајдено тело во безживотна состојба – Еве ги деталите

Старица на 83-годишна возраст денеска е пронајдена почината во Струмица.

Веста ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, која рече дека смртта на старицата во полицијата била пријавена од струмичката болница.

Според неа, моментно се врши увид на местото каде е пријавена починатата, а повеќе детали најави за подоцна.

Коментари

коментари