Нови детали за скандалот: Еве кои мечеви наводно ги местеле Начевски и Николов

Драган Начевски и Славе Николов, двајцата македонски арбитри денеска беа обвинети дека местеле натпревари во периодот од 2016 до 2018 година. Оваа информација доаѓа од „Спортрадар“, а истата ја пренесува данската телевизија „спорттв2“.

За крајот време се објавени дел од мечевите за кои постои сомнение дека македонски меѓународни судии ги месетеле натпреварите, вкупно се 28, а дел од нив се од СЕХА-лига и Лигата на шампиони.

Целиот текст можете да го прочитате на следниот ЛИНК.

Во 2017 година постои сомение дека дуелот меѓу Кјелце и Веспрем во рамките на Лигата на шампиони кои го суделе Начевски и Николов е сомнителен.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!